Uzaktan ve online bir şekilde eğitim almak COVID-19 sürecinde hepimiz için olağan bir hâle geldi. Önceden uzaktan eğitim kavramı üniversitelerde verilen bir eğitim türü ve yetişkinlerin kendilerini geliştirebilecekleri bir platformdan ibaretken şimdi ilkokul öğrencilerine varana kadar herkes uzaktan eğitimle tanıştı, görünen o ki uzaktan eğitim devam edecek.

Mekandan ve zamandan bağımsız olarak dilediğimiz konuda yeni bir şeyler öğrenmek, önceden öğrendiklerimizi tekrar hatırlamak gerçekten çok önemli bir fırsat. Atalarımız ilim öğrenmek için günlerce yol yürürlermiş, biz ise cep telefonumuzdan oturduğumuz yerde birkaç dokunuşla yeni bir şeyler öğrenme fırsatına sahibiz. Yeni bilgiler edinmek için yüzlerce platform, web sitesi, uygulama bulunuyor. Bu platformlardan birisi de LinkedIn Learning.

Profesyonel iş yaşamının önemli etkileşim platformlarından biri olan LinkedIn bir eğitim altyapısına da sahip. 2015 yılından lynda.com platformunu satın alan LinkedIn, 2016 yılından Microsoft tarafından LinkedIn’in satın alınmasıyla birlikte çok daha gelişti ve günümüzdeki LinkedIn Learning platformuna dönüştü.

LinkedIn Learning, LinkedIn hesabıyla giriş yapabileceğiniz ve bünyesinde teknoloji, yazılım, grafik-tasarım, finans, pazarlama vb. birçok başlıkta uzman isimler tarafından hazırlanan sertifikalı eğitimleri barındıran bir online eğitim platformu. Ücretsiz bazı eğitimler bulabileceğiniz gibi ücreti karşılığında diğer tüm eğitimlere bir tıkla ulaşabilirsiniz.

LinkedIn Learning platformunda bulunan bütün eğitimler LinkedIn Premium üyelerine ücretsiz olarak sunuluyor. Premium üyelik ücretli olmakla birlikte 1 ay ücretsiz deneme imkanı bulunuyor. İyi bir planlama yaparak 1 ayda çok şey öğrenebilirsiniz. Detaylar ve hemen öğrenmeye başlamak için linkedin.com/learning adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kişisel Bir Tecrübe

Maalesef LinkedIn Learning’de başladığım bir eğitim serisini henüz tamamlayamadan ücretsiz premium üyeliğimin süresi doldu. Sadece birkaç saatlik kalan eğitim için de premium üyelik satın almak çok masraflı olacağından müşteri hizmetlerine üyeliğimin birkaç gün daha uzatılması ricasında bulundum. Tam 1 hafta ücretsiz Learning Premium hesabıma müşteri hizmetleri tarafından tanımlandı. Böyle bir durum yaşarsanız aklınızda olsun, ticket açabilirsiniz. 🙂

Yazar Hakkında

Muhammed Tutar

bilgisayar mühendisi, bilgi güvenliği uzmanı. önce okur, sonra yazar.

Tüm yazıları göster