COVID-19 pandemi sürecinde birçok sektör zor günler geçiriyor. Eğitim sektörünün en önemli öğesi olan milyonlarca öğrenci, gelecekleri konusunda yaşadıkları belirsizlik yüzünden son birkaç aydır büyük sıkıntılar geçirdi. Uzaktan eğitim sistemlerine alışma, sınavları başarıyla tamamlama gibi kaygılar bir yana, yeni mezun olup hayata atılacak olan veya lise eğitimini tamamlayarak üniversite hayalleri kuran birçok genç büyük bir belirsizlik içerisinde.

Öğrenci olsun veya olmasın karantina süreci hepimiz için kendimizi geliştirmemize ve yeteneklerimizi keşfetmemize imkan sağladı. Birçok online eğitim veren site, ücretsiz olarak eğitimlerin herkese ulaşması için çaba gösterdi. Bu sitelerden birisi olan coursera.org öğrenciler için müthiş bir kampanya yaptı.

coursera.org/for-university-and-college-students adresinden öğrenci e-posta adresiyle başvuran her öğrenciye 30 Eylül 2020 tarihine kadar 3.800’den fazla eğitim tamamen ücretsiz. Hem de sertifikalı!

Normalde ücretli olan bu eğitimler alanında uzman kişiler tarafından hazırlanıyor ve kaliteleri konusunda söylenecek hiçbir şey yok. Sanat, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Tıp, Sosyal Bilimler, Kişisel Gelişim ve daha birçok kategoride sertifikalı eğitimlere kayıt için 31 Temmuz 2020’ye kadar vakit var.

Böyle bir fırsat çok nadir gelir, kaçırmayın.

NOT: 18 Temmuz tarihinde e-posta adresime gelen duyuruyla birlikte başvuru süresinin 30 Eylül 2020’ye uzatıldığınız öğrendim. Müthiş bir fırsaat!

Yazar Hakkında

Muhammed Tutar

bilgisayar mühendisi, bilgi güvenliği uzmanı. önce okur, sonra yazar.

Tüm yazıları göster